Selle kennel - Chovná stanica drôtosrstých a hladkosrstých maďarských stavačov

História tejto chovnej stanice sa traduje od roku 1923, kedy bola založená pánom Ladislavom Greznárikom, šalianskym rodákom. Ladislav Greznárik mal podstatné zásluhy vo vyšľachtení plemena Maďarských drôtosrstých stavačov. V chove pracoval nepretržite do roku 1973. Želal si, aby názov chovnej stanice zostal zachovaný a stanicu zveril do mojich rúk. Napriek tomu, že od roku 1957 som už mal vlastnú chovnú stanicu Zo Šali a choval som tiež maďarských stavačov, prevzal som i jeho chovnú stanicu. S Lacibáčim sme spolupracovali dlhé roky a vymieňali si skúsenosti v chove.  V tomto chove nepretržite pokračujem.

Maďarskí stavači sú vynikajúce psy. Ich uplatnenie potvrdzujú stále viacerí kynológovia. To len svedčí o stále rastúcom záujme o toto plemeno. Každému, kto sa venuje maďarským stavačom želám s nimi toľko radosti, ako som s nimi zažil ja.

Priekopníci - kynológovia a chovatelia, zachytení na fotografii rozhodcov z JSS okolo roku 1970:  od druhého zľava sú to páni: Michálek, Višmáder, Doubek, Lukasz, Koloman Slimák, Igor Slimák, Chlup a ja - Štefan Hrnčár

Niekoľko psov z môjho chovu:

Syn po UTOVI a TIBE:

Toto som ja a môj miláčik - drôtosrstá LARA:

Práca vo vode:

UTO Selle:

Máme šesť týždňov - Flek, Flok a Fany:

Tam sa musím dostať! Fogo:

Eron Selle - UDO má domov v Holandsku u známej chovateľky Lies Van Essen: