korgoBohužiaľ už nebohý Kazi Korgo popísal veľmi jednoduchú výrobu kaseinu:

     V obchode kúpiš tvaroh z kravského mlieka, najlepšie odtučnený. Ak nie je odtučnený, tak ho premyješ vo vode, vysušíš ho a potom rozdrvíš. Môžeš ho zomlieť aj na múčku. Pridáš hasené vápno - hydrát, tiež rozdrvený alebo zomletý na múčku. Množstvo haseného vápna je 20% z množstva tvarohu. Dobre to "zamíšáš" a po vysušení máš kaseinové lepidlo !!! 

Ďalší recept pochádza z časopisu Mladý Konstruktér. Text som iba preložil:

     Často potrebujeme zlepiť rôzne súčasti alebo drevené diely, ktoré budú vystavené vlhku alebo priamo vode, ako napríklad pri stavbe lodných modelov alebo lodí.

     Na také účely sa veľmi dobre hodí takzvané kaseinové lepidlo, ktoré jednoducho uvaríme podľa receptu:

     Do nádoby dáme 40 váhových dielov dobre vypraného a odkvapkaného tvarohu, 4 diely vápenného mlieka a 3 diely čpavku. Všetko za stáleho miešania zohrievame (nie až do varu) v nádobe s vodou asi pol hodiny. Tým je lepidlo hotové, môžeme ho ešte podľa potreby zriediť s vodou. Uschovávame ho v uzatvorenej nádobe.
Má jednu nevýhodu, že zlepené miesta musíme nechať najmenej jeden deň schnúť. Zato však drží a voda a vlhko mu neuškodí, ako sa môžeme presvedčiť skúškou.
     Vápenné mlieko si pripravíme tak, že rozmiešame vo vode trochu haseného vápna, necháme asi 10 minút odstáť a potom mlieko zlejeme.